تأثیر احساسات گیرافتاده روی رفتار دیگران با ما


حتما براتون پیش اومده که شاهد رفتارهای متناقضی از همسر، همکار، رئیس، معلم، هم‌کلاسی و سایر افراد اطرافتون باشین. مثلاً یکروز همکارتون با شما میگه و می‌خنده و یکروز اصلاً بهتون توجه نمیکنه. یا یکروز با دوستتون تو مدرسه کلی حرف میزنین و با هم دردودل میکنین و یکروز اصلا تحویلتون نمی‌گیره و با همکلاسی‌های دیگه‌تون وقت می‌گذرونه. حتی شاید یکروز تو آینه متوجه بشین که چقدر شاداب و زیبا هستین و یکروز دیگه اصلا از چهره خودتون راضی نباشین.

دلیل اصلی این تعارض‌ها درون خود ما هست…

زمانی که احساسات منفی درون ما گیر میفته، باعث میشه ارتعاش ما با ارتعاشات منفی اطرافمون هم فرکانس بشه؛ در واقع با جهان هستی و ارتعاشات مثبت هماهنگ نیستیم و این ناهماهنگی به‌صورتی به ما برمی‌گرده. ارتعاش بد می‌فرستیم و ارتعاش بد دریافت می‌کنیم؛ و این پدیده میتونه مصداق این شعر حضرت مولانا باشه:

این جهان کوه است و فعل ما ندا
سوی ما آید نداها را صدا

بنابراین یه روزایی که ارتعاش مناسب نداریم شاهد اخم استاد یا پرخاشگری فرزند یا بهانه‌گیری رئیسمون هستیم. در واقع این ما هستیم که تعیین می‌کنیم دیگران چه رفتاری با ما داشته باشن.

با کمک تکنیک ایموشن کد میتونیم با رهاسازی احساسات منفی، سطح ارتعاشمون رو با جهان هستی هماهنگ کنیم و احساسات خوب و رفتار مناسب دیگران رو جذب کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.