پُرخوری، راهی برای فرار از مشکلات


فرهاد عاشق خوردن غذا ست، به‌ویژه زمانی که احساسات منفی و ناخوشایند به سمتش هجوم می‌ برن. زمان هایی که حالش خوش نیست، بیشتر از همیشه به خوردن غذا یا علی‌الخصوص شیرینی جات تمایل پیدا می‌کنه و بدون این که خودش هم متوجه باشه سعی میکنه حتی اگر سیر هم باشه با خوردن غذا حال خودشو خوب کنه یا حداقل از شدت اضطراب و استرسش کمی بکاهه.

ولی متاسفانه این شیوه اشتباهِ حال خوب کردن و فرار از استرس و اضطراب باعث شده که روز به روز به وزن فرهاد اضافه بشه و بخاطر چاقی درمعرض مشکلات و بیماری های جسمی مثل بیماری قند و فشار خون و کبد چرب و… هم قرار بگیره.این وضعیت به حدی نگران کننده شده که پزشکان بهش در مورد سلامتیش هشدار دادن.

به این نوع پر خوری، پر خوری عصبی یا احساسی گفته میشه…

در پرخوری عصبی افراد برای فرار از مشکلات، غم ها، ناراحتی ها و نگرانی های خود به غذا خوردن پناه می برن و وقتی که این کار را به مدت طولانی انجام بدن تبدیل به عادت میشه و از آنجایی که ترک عادت براشون بسیار سخته به این رویه اشتباه ادامه میدن و این شیوه غلط غذا خوردن باعث میشه که روز به روز چاق و چاق تر بشن.

اگر شما هم مثل فرهاد برای رهایی از درگیری های ذهنی خودتون غذا خوردن را انتخاب کردین، تکنیک ای اف تی می تواند برای شما معجزه کنه.

با توجه به این که دلیل اصلی غذا خوردن عصبی احساس اضطراب و استرس و نگرانی هایی هست که ریشه در گذشته شما داره استفاده از تکنیک ای اف تی در حذف ریشه های اضطراب و استرس به شما کمک فوق العاده میکنه و وقتی که استرس و اضطراب و نگرانی های ذهنی شما برطرف بشه به طور طبیعی و بدون رنج و زحمت رژیم گرفتن، غذا خوردن شما متعادل میشه و بدن شما کالری بیش از حد دریافت نمیکنه و لاغری ایجاد میشه.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.